„Home” – usłysz wołanie naszej Planety.

Polecam genialny film Luca Bessona i fotografa Yanna Arthusa-Bertranda. To zapierająca dech w piersiach opowieść o naszej Planecie i ludzkości, która zmienia oblicze Ziemi. Niesamowita podróż przez wszystkie kontynenty, od głębin australijskiej rafy koralowej, poprzez bezkres pustyni Gobi, wyspy Wielkanocne i ich wymarłą cywilizację, aż po wielkie aglomeracje Chin i Stanów Zjednoczonych… Przepiękne zdjęcia, choć zachwycają, są przede wszystkim przestrogą przed nadmierną i bezsensowną eksploatacją kończących się zasobów naturalnych, wycinaniem lasów, zanieczyszczaniem i zaśmiecaniem środowiska, globalnym ociepleniem. Na naszych oczach zachodzą głębokie zmiany. To my – konsumenci i nasze codzienne wybory jesteśmy ich sprawcami. Jeśli nie powściągniemy apetytu na „więcej, wyżej, szybciej” nastąpi efekt swoistego domina klęsk ekologicznych, które będzie miało katastrofalne skutki – dla Planety i dla nas…

Film ten miał premierę 5 czerwca 2009 roku. Został wyświetlony tego dnia równocześnie w 85 krajach, w telewizji, internecie, kinach i na DVD, dla uczczenia Dnia Ziemi.

Poniżej znajdziecie trailer. Cały film można obejrzeć na stronie poświęconej temu obrazowi: www.homethemovie.org (z lektorem angielskim, ale są też dostępne w internecie wersje po polsku).


Copyright Monika 2021